Rodinné konstelace - ohlasy účastníků

Konstelace 21. 5. 2023, David Samek 

Rodinných konstelací jsem obsolvoval celou řadu s různými konstelatéry. Toto setkání s Davidem Samkem se opravdu vydařilo a vedle výborné atmosféry si každý odnesl spoustu zážitků a námětů. Nebyly to jednoduché konstelace, ale vždy, když se zdálo, že řešení je nejasné, David si s tím efektivně poradil. Prostředí bylo podporující, rezervování konstelací dopředu za příplatek se osvědčilo. Tedy spokojenost na všech stranách. Miroslav Ešner

"Ahoj, přemýšlím, jak ve velké zkratce vyjádřit, co jsem včera zažil. Doufám že to vyzní, tak dobře, jak se teď cítím. Včerejší konstelace byla má první. Davidovo vedení mě vpravilo do role úplně přirozeně, i když se nepovažuji za energeticky příliš vnímavého. Asi nejdůležitější pro mě bylo otevření srdce a připomenutí, co je důležité (třeba láska). Bylo to velmi příjemné a civilní, i teď mám radost a tvoří se mi lépe. Děkuji ze srdce za včerejšek. Vážím si vaší práce.!   Mirek H.

"Několikrát jsem absolvovala konstelace u jiných facilitátorů, nicméně způsob, kterým konstelace vede David, se mi líbil nejvíce. David je autentický, přirozený, naslouchá. Nazývá věci pravým jménem, což se ne každému může líbit. David tak však činí proto, aby se klient na své cestě mohl skutečně posunout. Klienta, který si konstelaci staví, navíc poměrně záhy umístí do systému, aby si sám nacítil/zažil celkovou dynamiku vztahu, což mi přijde velmi prospěšné. Nikdy dříve jsem se s tím nesetkala. Davida rozhodně doporučuji, jsem ráda, že jsem mohla toto vše zakusit."   Jana S.

"Tyto konstelace pro mě byly jiné. Poprvé jsem je více vnímal z pohledu ostatních lidí z mého okolí, s nimiž jsem si potřeboval pořešit vztahy. A tak jsem vše začal vnímat a chápat úplně jinak, mnohem lépe. Je pěkné, že to mou vlastní konstelací nekončilo, ale já sám jsem se tam našel i v jiných konstelacích, které si stavěli ostatní, takže účast na semináři pro mne byla inspirující po celou dobu. Konstelace s Davidem Samkem už jsem párkrát navštívil a vždy to bylo velmi jemné a citlivé a přitom přirozené, s jasným náhledem na řešené téma. Po konstelaci mám chuť zase více tvořit a prožívat radost ze života."   Martin S.

"Rodinné konstelace s Davidem mě velmi nadchly. Setkání celý den provázela příjemná atmosféra. Myslím, že to celkově bylo podpořeno i samotnými pořadateli, a to manželi Ešnerovými, kteří vše zajišťují včetně pohoštění i výborné polední zeleninové polévky. Na rodinných konstelacích jsem byla poprvé. S různými pocity jsem očekávala, co přijde, jak to bude probíhat. Musím říct, že to pro mě byla ohromující zkušenost a moc se mi to líbilo. Mělo to grády, silné emoce, plynulost, únavu a určitě uvolnění. Každá z konstelací byla velmi zajímavá a David byl skvělý, jak řešil jednotlivá zadní. Vždy působil klidně a vyrovnaně. V každém případě, až budete pořádat další sezení s Davidem Samkem, tak určitě přijdu. Doufám, že to bude, co nejdříve. Líbil se mi i kurz APM s manželi Šosovými."  Radka H.