Spoušťové body - trigger points

aktualizace 4. 1. 2023


Mgr.Eva Nebeská Kurz vede autorka metody, odbornice v oblasti fyzioterapie, psychosomatiky a homeopatie Mgr.Eva Nebeská.


Ohlasy a fotografie některých z minulých kurzů:

únor 2018    září 2014    duben 2013    
Řádky od Davida Habra 2018Dotazy o kurzech: info@trezalka.cz, tel.: 604 294 047 

stav
místo
Kurz Spoušťové body v reflexním systému

25. - 26. 2. 2022

lektorka: Mgr.Eva Nebeská, autorka metody
Cena 3600 Kč
sobota: 9:00 - 18:00, neděle: 9:00 - 16:00

Kurz je vhodný pro maséry, fyzioterapeuty a všechny, kdo znají základy anatomie svalů <přihláška a propozice ke stažení><přihláška a propozice ke stažení>


volno

Praha 10

Popis kurzu SPOUŠŤOVÉ BODY V REFLEXNÍM SYSTÉMU

Spoušťové body, angl. trigger points, jsou místa ve svalech se zvýšeným napětím, která bývají odpovědná nejen za místní bolest, ochablost nebo omezení pohyblivosti, ale i za bolest přenesenou často do vzdálené části těla. Reakce se šíří svalovou soustavou a vzniká chronický bolestivý stav nerovnováhy pohybového aparátu, který odolává masážím i dalším terapiím. Schůdná cesta vede přes rozpuštění spoušťových bodů.
Odstranění bodů v reflexním systému ruky popř. nohy, je mnohem méně bolestivé, jednodušší a obvykle rychlejší než přímý tlak na spoušťové body. Je možné odstranit dlouhodobé i akutní pohybové potíže. Vhodnými protahovacími cviky a úpravou pohybových stereotypů zajistíte, aby se spoušťové body znovu nevytvořily.
Součástí kurzu je odkrývání psychických souvislostí a sdílení praktických bohatých zkušenosti lektorky.

Co s touto metodou lze vyřešit

Hodnocení kurzu od Davida Habra

7/2018 Kurz spouštových bodů (v reflexním systému) byl přínosem hned ze dvou úhlů pohledu - probrali jsme problematiku spouštových bodů, což je relativně mladá oblast fyzioterapie / ortopedie, která si však zaslouží velkou, velkou pozornost. Nesetkal jsem se zatím s člověkem, který by na těle neměl spouštové body (stažené snopce "uzlíky" hypertonické svalové tkáně), které vysílají matoucí, referenční bolest do vzdálených míst na těle a tím iritují celou řadu orgánů a pohybových vzorců!
Tento kurz vnímám jako elementární pro všechny maséry, terapeuty, cvičitele a trenéry. Pro fyzioterapeuty bude jistě zajímavá možnost ošetření SpBů pomocí reflexního systému, kterou paní Nebeská vyvinula a v tomto kurzu předává. Metoda nabízí rychlou úlevu akutních spouštových bodů, což je stav, se kterým se setkává kolem 70 % populace několikrát za život a velká část populace na chronické bázi! "


NahoruÚvodní strana