Centrum Třezalka

masážní a školicí centrum

NAŠE MASÁŽE A TERAPIE   S ČÍM POMÁHÁME   NAŠE PRODUKTY   24. 1. 2018

MASÁŽE A CVIČENÍ

Nabízíme masáže a pomoc Vašim zádům a celému tělu v klidu Vašeho domova, v prostředí které znáte. Poskytujeme své služby v Praze 4 - Modřanech a v Doksech u Máchova jezera a v jejich okolí. Masážní lehátko vozíme s sebou.

Reflexní lymfatická masáž podle Mgr. Jaromíra Vladyky

Reflexní lymfatická masáž je metoda stimulování oběhu lymfy reflexně – přes reflexní plošky na nohou. RLM podporuje oběh lymfy - tím se zvyšuje vypouštění škodlivin (detoxikace organismu),zvyšuje imunita a zlepšuje psychika. Výhodné je, že se zároveň reflexně stimulují další orgány, především ty odpovědné za odvod škodlivin.

Systém je jako stavěný na současnou dobu - RLM je jednoduchá, rychlá, velmi účinná, příjemná pro obě strany a jako bonus umožňuje zároveň diagnostiku. Jedinou podmínkou je soustředění terapeuta. Její znalost je velkým přínosem v rodinách s dětmi, rekonvalescenty i staršími lidmi.

Jde působit na části těla, které jsou pro klasickou lymfodrenáž nedostupné (sádra a zranění, poškození kůže, otoky apod.). RLM má široké spektrum použití - od imunitních onemocnění a rekonvalescence až po kosmetické účely.

Dornova metoda Plus

Dornova metoda je technika jemného ošetření obratlů páteře a kloubů. Na rozdíl od většiny dosavadních způsobů se neprovádí uvedení obratlů a kloubů do původního stavu násilím přes odpor napjatých svalů, ale šetrně ve spolupráci s klientem při uvolněných svalech. Bere v úvahu člověka jako celek a napravuje fyzické a tím pomáhá odstraňovat související psychické bloky. S posunutými obratli také mohou souviset problémy s vnitřními orgány, které dostanou po srovnání šanci na uzdravení.
Někdy malé změny mají velké následky. Včasné srovnání nohou u dětí může zabránit vzniku skoliózy v pozdějším věku.

Dornovu metodu lze použít na

-všechny klouby nohy - klouby prstů, horní a dolní hlezenní klouby, kolenna, kyčle
-pánev, křížové spojení a kostrč a celou páteř
-klouby na rukou -ramena, lokty, zápěstí, prsty


Dornově metodě se věnujeme řadu let. Po dlouholeté spolupráci s Annou Velíškovou jsme se vyškolili u Zuzany Prouzové na vylepšené metodě PLUS a asistujeme na jejích kurzech.  

Breussova masáž

Breussova masáž je citlivá masáž zad, která úspěšně regeneruje meziobratlové ploténky (důležité hlavně pro dříve narozené), rovná lehké vybočení obratlů, pomáhá při problémech v oblasti kosti křížové a řeší duševní, energetické a tělesné blokády a detoxikuje organismus. Používá se při ní třezalkový olej a provádíme jí zároveň se srovnáním nohou.
Breussova masáž je účinná, působí na celý organismus a bývá neprávem opomíjená. Vedle samostatné terapie může být použita  spolu s ošetřením páteře Dornovou metodou.

Spirální stabilizace páteře

SPS - metoda propracovaná panem doktorem Smíškem, zaměřená na léčbu poruch páteře a hlavně na to, jak jim předcházet. Je vhodná zejména pro lidi s bolestmi, po operaci, skoliozy, zvětšené bederní a krční lordozy a jiné odchylky od správné funkce zapojení svalů.

Meridiánová masáž APM

Willy Penzel převzal z východní medicíny hlavně učení o energii a mystický podtext pominul. Tím celý systém značně zjednodušil a učinil srozumitelným. Pracujeme-li pouze s body, je efekt rychlý, ale většinou krátkodobý. Penzel je toho názoru, že je nejprve vhodné připravit celý energetický oběh pomocí masáže a teprve potom případně doladit celou situaci aplikací bodů (většinou už ani není zapotřebí).
Pro masáže je obecně indikován každý, kdo je doporučen na fyziatrické oddělení k aplikaci fyzikální léčby nebo kdo je doporučen k léčbě akupunkturou. Jde o :  onemocnění respiračních cest / oční onemocnění / onemocnění ústní dutiny / onemocnění gastrointestinálního traktu /  neurologická a ortopedická onemocnění

Východní medicína nám dává do rukou prostředky na indikaci nerovnováhy orgánů ještě předtím, než se projeví zdravotními poruchami a nemocí. Vyrovnáním energií umožní tělu, aby se opět dostalo do rovnovážného stavu. Toto fáze vzniku choroby je současnou medicínou nepostižitelná  – ve většině případů umí zjistit až nemoc nebo stav těsně před jejím vypuknutím. Náprava je potom ale podstatně složitější a někdy nejde vůbec (například cukrovka). Je to jako ohýbání větve vlivem zatížení až praskne. Pokud se podaří zatížení včas odstranit, větev se vyrovná sama.

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Metoda Mojžíšové je vynikající jako součást návrhu svépomocného cvičení ale i jako prevence a i první pomoc. Cvičení deseti "zázračných" cviků L. Mojžíšové je účinným prostředkem proti bolestem zad a řadě nemocí a problémů spojených se současným způsobem života. Pořádáme kurzy cvičení pro veřejnost, které jsou vyhledávány i cvičitelkami a maséry.  

Výživové poradenství

Nejedná se o prodej potravinových doplňků, ale hledání cesty, jak u konkrétního klienta úpravou stravy odstranit zdravotní problémy a zlepšit kondici.

Guasha masáž

Je účinná detoxikační masáž, která se používá při bolestech svalů a kloubů, při nachlazení, astma, ischiasu apod. Je to prastará masáž, která je přímo předurčená svojí účinností a krátkou dobou trvání pro současnou dobu. Používá se při ní třezalkový olej. Účinky jsou podobné baňkování, ale lze jí použít i na místech, kde baňky přiložit nejdou.


Baňkování

Baňkování je metoda velmi stará, při které se působí silným podtlakem. Používá se k uvolňování svalů a jejich blokád, k potlačení bolestí pohybového aparátu a k detoxikaci. Při přiložení na důležité body ovlivňují baňky vnitřní orgány a procesy v těle i na vzdálených místech.

Baňkování je velice účinná a rychlá metoda. Nevýhodou je zabarvení místa přiložení baňky vlivem popraskáním drobných vlásečnic - modřiny se však rychle hojí a výsledný efekt je přínosný díky lepšímu prokrvení okolí a odplavení nežádoucích usazenin. Zbarvení bývá přímo úměrné překyselení a zanesení organismu škodlivými látkami. Pro přesné nastavení podtlaku používáme vakuovou pumpu.

Reflexní terapie

Reflexní terapie je systém diagnostiky a léčby organizmu na základě znalostí o promítnutí orgánů těla do plošek na rukách a chodidlech. Působením na tyto body je možné zpětně ovlivňovat orgány a části těla. Tato metoda vychází z učení dnes již legendárního Janči a jeho pokračovateli byla dovedena do dnešní podoby velice účinného terapeutického nástroje.  Základní terapie obsahuje komplexní diagnostiku, postupné uvolnění oblasti krční páteře, oblasti okolo křížové kosti a zbytku zad a ovlivňování nejvíce zatížených orgánů. S klientem je konzultováno stravování a životospráva a jsou mu sdělena praktická doporučení, jak si může pomoci sám.